may danışmanlık hizmetleri

Dr. Sema ÖZÇER
MAY DANIŞMANLIK - Kurucu Ortak

O.D.T.Ü. İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Sosyal Politika, doktora eğitimini Yönetim Bilimleri Bölümü'nde yaptı. Hazırladığı "Yaratıcılığın Yönetimi" konulu teziyle doktora derecesi aldı. 15 yıl boyunca Milli Prodüktivite Merkezi'nde araştırma, eğitim ve danışmanlık projelerinde çalıştı. Danışmanlığını yaptığı kuruluşlarda; Yeniden Yapılanma (Reorganizasyon), İş Değerlendirme ve Ücret Yönetimi, Performans & Eğitim Gelişim Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim Geliştirme, Değişim Yönetimi ve Kurum Kültürü, Yaratıcılığın Yönetimi konularında çalışmalar yaptı, eğitimler verdi. 1991'de International Labour Organization'nun (ILO) "Verimlilik Yönetimi" konulu kurs programını tamamladı. İtalya'da aralarında ALITALIA ve FIAT'ın da bulunduğu çeşitli kuruluşlarda, insan kaynağının etken yönetimiyle ilgili çalışmalara katıldı.

Organizasyon ve yönetim geliştirme alanındaki danışmanlık ve eğitim çalışmalarını 1997 yılından bu yana kurucusu olduğu MAY DANIŞMANLIK'ta sürdürmektedir. MAY DANIŞMANLIK bünyesinde otomotivden tekstile ve uçak sanayine kadar çok çeşitli sektörlerde, sektörlerinin lideri konumunda bulunan firmalarda uzun soluklu ve kapsamlı danışmanlık projeleri gerçekleştirmekte ve eğitimler vermektedir.

Investors in People (IIP) Türkiye'nin kurucu ortağı olan ÖZÇER, aynı zamanda, Investor In People'ın ilk Türk danışmanı olarak; uluslararası ilk insan kaynağı kalite standardı olan Investor In People'a ulaşmak üzere yola çıkan şirketlere danışmanlık yapmaktadır. MPM yayınlarından çıkan 6 araştırma ve ILO yayınlarından çıkan 1 çeviri kitabı bulunan ÖZÇER, NLP Uygulayıcısı ve ASTD (American Society for Training & Development), Yönetim Danışmanları Derneği (YDD), Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) ve KALDER üyesidir. Ozan ve Dicle'nin annesidir.

   
   
anasayfa | biz kimiz | basında biz | danışmanlık hizmetlerimiz | eğitim hizmetlerimiz | investors in people | gelişim atölyesi | referanslarımız | bize ulaşın tasarım xpur.com